Sadri Alışık Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Sadri Alışık Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nin sahipleri belli oldu.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Ali Atay "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filmindeki performansıyla "Ayhan Işık Özel Ödülü"nü, Aras Bulut İynemli de "Tamam mıyız?" filmindeki rolüyle "Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü"nü almaya hak kazandı.


"Yüzyıllık Emek Ödülü"ne, bu yıl 100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları değer bulundu.


Sinema Seçici Kurulu'nun "Onur Ödülü"ne, Türk sinemasına büyük hizmetleri olan usta isimler Şerif Gören ve Kartal Tibet'e layık görüldü.


Sadri Alışık Tiyatro Seçici Kurulu'nun "Onur Ödülü" ise tiyatro sanatına verdiği emeğin yanı sıra son oyunu "Kaplumbağa"daki başarılı performansı dolayısıyla Ali Poyrazoğlu'na takdim edilecek.


Sinema jüri başkanlığını Erden Kıral'ın yaptığı ödüller, 5 Mayıs'ta Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Attila İlhan Salonu'nda gerçekleştirilecek törende sahiplerine verilecek.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Onursal Başkanı Çolpan İlhan, Atay ve İynemli gibi genç sinemacıların başarısından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Sadrileri, Ayhanları, Ekremleri ve nicelerini yaşatacak olan, bu yetenekli gençlerin sinemaya kattıklarıdır" ifadesini kullandı.


Atay ve İynemli de sinemanın iki dev isminin adını taşıyan ödülü almaktan gurur duyduklarını kaydetti.


 

Okunma Sayısı: 926