25 Nisan 2014 Vizyona Giren Filmler

25 Nisan 2014 Vizyona Giren Filmler

İnanılmaz Örümcek-Adam 2

The Amazing Spider-Man 2


Yönetmen: Marc Webb


Oyuncular: Emma Stone, Jamie Foxx, Andrew Garfield, Stan Lee, Sally Field


Tür: Aksiyon / Fantastik / Macera


Detaylar: 2012'de izleyici karşısına çıkan İnanılmaz Örümcek-Adam filminde hikayesi bir kez daha başlayan Peter Parker'ın dönüşümünü tamamlayıp Örümcek-Adam yeteneklerini elde edişine tanık olmuştuk.

 

Bu filmle birlikte kahramanlığın sorumluluk isteyen zorlu yanlarına şahit olmaya başlayan Parker'ın her günü daha karmaşık, daha yoğun geçiyor. Bir yandan kahramanlığa alışmaya, diğer yandan ise Gwen'le vakit geçirmeye çalışırken sahip olduğu yeteneklerin büyük bedeli en korkutucu haliyle karşısına dikilir.

 

New York'u tehdit eden en büyük tehlikelerden biri olan Electro bir anda ortaya çıkar ve Peter Parker'ın şimdiye dek gördüğü en güçlü düşmanını alt etmesi gerekir. Örümcek-Adam, eski dostu Harry Osborn'un da dönmesiyle bütün düşmanlarının ortak noktası olan OsCorp'u keşfetmiş olur.

 

Öte yandan Gwen'ın babasına verdiği sözü unutmayan Peter, Gwen'e zarar vermemek için elinden geleni yapmak için çabalar, ancak Electro'nun ortaya çıkması ve Harry Osborn geri dönüşü bu sözünü tutmasını oldukça zorlaştıracaktır. Peter Parker'ın geçmişine dair ortaya çıkan yeni ipuçlarıysa Örümcek Adam'ın hayatının gidişatını derinden etkileyecektir...

 

Filmin yönetmen koltuğunda serinin ilk filminde olduğu gibi bir kez daha Marc Webb bulunurken, başrollerde Andrew Garfield ve Emma Stone'un yanı sıra Jamie Foxx da yer alıyor.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Lal


Yönetmen: Semir Aslanyürek


Oyuncular: Erkan Can, Gürkan Uygun, Emre Altuğ, Feride Çetin, Asiye Dinçsoy


Tür: Dramatik komedi


Detaylar: İkinci Kıbrıs çıkartması ve sağ sol çekişmeleriyle çalkantılı bir dönem olan 1970 senelerinin başlarında, 14 yaşlarında iki çocuğun Antakya'dan Adana'ya koyuldukları macera dolu serüvenini anlatıyor.

 

Bu yolculuk sırasında başlarına gelen anlam veremedikleri siyasi baskılar ve absürt olaylarla güldürürken, çeşitli filmlerinden kahramanlarla karşılaşarak serüvenlerini sürdürüyorlar.

 

1970ʼli yıllar... Antakyaʼnın küçük bir köyünde yaşayan, henüz on üç yaşlarındaki iki arkadaş Cemal ve lal Süleyman, yeni filminin çekimleri için Adanaʼda olduğunu duydukları dönemin ünlü oyuncularını görebilmek için her şeyi göze alarak yola çıkmaya karar verirler.   Cemal ile Süleyman Adanaʼya varıncaya dek karşılaştıkları farklı karakterler ve olaylar nedeniyle adeta dönem filmleri arasında seyahat ettikleri ilginç bir yolculuğun içinde bulurlar kendilerini.   Günlerce sürecek olan zorlu ve macera dolu bir yolculuk onları beklemektedir...

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Sensiz Olmaz

Tengo ganas de ti

 

Yönetmen: Fernando González Molina


Oyuncular: Mario Casas, Maria Valverde, Clara Lago, Marina Salas, Lucho Fernández


Tür: Romantik / Dram


Detaylar: Birkaç seneliğine Londra'ya taşınan Hache, Barcelona'ya döndüğünde hiçbir şeyi bıraktığı gibi bulamaz.

 

Kendisi de dahil olmak üzere birçok şey değişirken, aynı kalan tek şey Babi'ye duyduğu aşktır. Ne var ki Babi bu süreçte hayatını yeniden inşa etmeye koyulmuş ve başka biriyle nişanlanmıştır.

 

Bunu öğrenen Hache de böyle bir karar alır ve arkadaşları, işi ve çevresi olmak üzere her şeyi değiştirmeye başlar. Gin isimli kendine oldukça benzeyen bir kadınla tanışır ve aralarında uyumlu bir ilişki başlar.

 

Ancak bir partide karşılaştığı Babi, onu şaşkına çevirir ve aklını karıştırır. Hache artık hiçbir şeye ya da hiç kimseye inanmadığı bir döneme girmiş; zamanını ise güçlü olmaya çalışarak geçirmeye başlamıştır...

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Mutlak Adalet

 

Yönetmen: Hüseyin Eleman


Oyuncular: Bülent Çolak, Bihter Dinçel, Ozan Akbaba, Didem Soydan, Yerkan Kahraman


Tür: Dram


Detaylar: İzmir´de yaşayan Metin, ailesiyle sakin bir hayat süren başarılı bir öğretmendir. Her gün olduğu gibi işten eve döndüğünde tüyler ürpertici bir manzarayla karşılaştığında hayatı altüst olur.

 

Evlerine hırsız girmiş, karısına tecavüz edilmiş, kızı ise ağır bir şekilde yaralanmıştır. Bu manzarayla karşılaştığında hırsızlardan birini yakalayabilip öldürür.

 

Cinayet suçlamasıyla girdiği hapiste cezasını çeker ve çıktığında paramparça olan ailesini yeniden bir araya getirmek için çabalamaya başlar. Kızı Ece yetiştirme yurduna gönderilmiş, eşi Bahar ise psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Hapishanedeki arkadaşı Orhan Baba'dan gelen yardımla iş bulur, ev tutar ve hayatı normale dönmeye başlar.

 

Ancak kısa bir süre sonra evlerine giren diğer iki hırsızın delil yetersizliğinden serbest bırakıldığını öğrenmesiyle hayatı tekrar kabusa dönüşür. Şimdi yapması gereken şey hayatını mahveden bu adamları bulup yaptıklarını itiraf ettirerek tekrar hapishaneye gönderilmelerini sağlamaktır.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Cennetten Kovulmak

 

Yönetmen: Ferit Karahan


Oyuncular: Ezgi Asaroğlu, Jülide Kural, Yavuz çetin, Mirza Metin, Rojin Tekin


Tür: Dram


Detaylar: Emine İstanbul'da yaşayan, 24 yaşında kentli bir kadındır; Kürt işçilerin ağırlıkta olduğu bir inşatta elektrik mühendisi olarak çalışır.

 

Bir gün inşaatta bir kaza sonucu Kürşat isimli bir işçi hayatını kaybeder. Bu olaydan çok etkilenen Emine, Kürşat'ın memleketine gitmeye karar verir.

 

Ayşe ise Muş'ta yaşayan 8 yaşında küçük bir kız çocuğudur; tüm hayali hayatını sürdürebilmek için İstanbul'a gitmektir. Birbirinden çok farklı yaşamlar süren bu iki insanın yolları aslında hiç taraf olmadıkları çatışmalarla kesişecektir.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli filmin yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle sektörde tanınan ve kısa filmleriyle çeşitli ödüller almış olan Ferit Karahan otururken, senaryoda yönetmenle birlikte Serdar Temel’in de imzası var.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Aşk Treni

Chennai Express

 

Yönetmen: Rohit Shetty


Oyuncular: Shahrukh Khan, Rani Mukherjee, Deepika Padukone, Rajnikanth, Upen Patel


Tür: Aksiyon / Komedi / Romantik


Detaylar: Ailesini küçük yaşta kaybeden Rahul’u büyükannesi ve büyük babası büyütmüştür; ömrü onlara ait olan Y.Y.Mithaiwala adlı pastanede geçmiştir.

 

Büyükbabası 100. yaş gününü kutladıktan kısa bir süre sonra hayata veda eder. Rahul bu olaydan sonra, Goa’ya gitmeye karar verir ve bunu büyükannesine anlattığında yaşlı adamın son vasiyeti ile karşılaşır.

 

Büyükbaba öldükten sonra küllerinin bir kısmının Ganj Nehri’ne diğer kısmının ise Hindistan’ın diğer ucunda yer alan Rameswaram’a dökülmesini istemiştir.

 

Şimdi büyükannesi küllerin Rahul tarafından Rameswaram’a dökülmesini ister...Rahul’un arkadaşları ile birlikte çıkacağı tren yolculuğu da böylece başlar.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Sıfır Teorisi

The Zero Theorem

 

Yönetmen: Terry Gilliam


Oyuncular: Matt Damon, Ben Whishaw, Christoph Waltz, Peter Stormare, Tilda Swinton


Tür: Bilimkurgu / Dram


Detaylar: Gerçek bir bilgisayar dehası olan Qohen Leth, eski bir şapelin yıkıntıları içerisinde içine kapanık, yalnız bir hayat sürmektedir.

 

Tek kişilik hayatındaki tek tutkusu ise gizlice yürüttüğü ilginç bir projedir. Bu gizli proje kapsamında insan varlığının nedenlerini, 'The Zero Theorem'i keşfetmeye çalışmaktadır.

 

'Management' denilen bir figürün eşliğinde, hayatın gerçekten anlamının olup olmadığını açığa çıkaracak bir bilgisayar formülü için çalışmaya başlar.

 

Ancak bu süreç Bainsley isimli bir kadının ve Bob adında yetenekli bir adamın ortaya çıkmasıyla tuhaflaşmaya başlar.Monty Python and the Holy Grail ve Brazil gibi sevilen yapıtların yönetmeni Terry Gilliam'ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Christoph Waltz, Tilda Swinton, Mélanie Thierry ve David Thewlis paylaşıyor.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dom Hemingway

 

Yönetmen: Richard Shepard


Oyuncular: Jude Law, Emilia Clarke, Kerry Condon, Richard E. Grant, Demián Bichir


Tür: Komedi / Polisiye


Detaylar: Dom Hemingway'in sicilinin temiz olmadığı konusunda hepimiz hemfikiriz!

 

Ancak o birlikte çalıştığı suç ortaklarını polise gammazlamayacak kadar da sadık bir çalışma arkadaşı!

 

Sırf bu yüzden hapislere düşen ve 12 yıllık cezaya mahkum edilen deneyimli hırsız Dom Hemingway, mahkumiyetinin ardından özgür kalır.

 

Bir zamanlar tozu dumana kattığı Londra sokaklarına geri döndüğünde ise sokakların değişen dengesine tanık olur. Eski hesapları kapatıp suç dünyasına veda etmeyi ve kendisine yabancılaşan kızıyla arasını düzeltmeyi dileyen Hemingway için yeraltı dünyasından uzaklaşabilmek zannettiği kadar kolay olmayacak.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Aşk Bilmecesi

Casse Tete Chinois

 

Yönetmen: Cedric Klapisch


Oyuncular: Audrey Tautou, Kelly Reilly, Cécile De France, Romain Duris, Sandrine Holt


Tür: Dram / Komedi / Romantik


Detaylar: Hikayesi L'Auberge Espagnole filmiyle başlayan ve Russian Dolls filmiyle devam eden Xavier, şimdilerde 40 yaşındadır ve yine hayatı tam anlamıyla düzene girememiş, aksine daha da karmaşık hale gelmiştir.

 

Üniversiteyi aile babası olabilmek için terk etmiş ve iki çocuk babası olmuştur. Biraz sıkıcı hale gelmeye başlayan hayatı, çocuklarının annesinin New York'a taşınmak istemesiyle değişmeye başlar.

 

Her ne kadar istemese de baskılar nedeniyle Amerika'ya taşınmayı kabul etmek zorunda kalır. Yeni hayatında kendisini Chinatown'un tam ortasında bulur, hayatıysa tam bir yapboza dönüşmüştür.

 

Üçlemenin son filmi olan Chinese Puzzle'ın yönetmen koltuğunda bir kez daha Cédric Klapisch bulunurken başrollerinde Romain Duris, Audrey Tautou ve Cécile De France yer alıyor.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ormanda Karmaşa

Jungle Shuffle

 

Yönetmen: Taedong Park


Oyuncular: Rob Schneider, Drake Bell, Fred Tatasciore, Debra Wilson, Amanda Troop


Tür: Animasyon / Macera


Detaylar: Meksika'nın yağmur ormanlarında yaşayan ve birbirlerine aşık olan iki rakun Manu ve Sacha'nın beraberliklerinin önünde büyük bir engel meydana gelir.

 

Manu'nun yaptığı bir yaramazlık sonucu kabilelerinin en önemli heykeli kırılır ve Sacha'nın da babası olan kabile reisi Manu'yu kabileden gönderir.

 

Manu artık ormanda yaşamak zorundadır. Bir süre sonra Sacha kaçak avlanan avcılar tarafından kaçırılır ve böylece Manu'nun kendini ispatlama görevi başlamış olur.

 

Manu, tek aşkını kurtarmak ve bu sayede de kabileye geri dönebilmek için yola koyulur.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Sefer Tası

Dabba

 

Yönetmen: Ritesh Batra


Oyuncular: Irfan Khan, Lillete Dubey, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui, Denzil Smith


Tür: Romantik


Detaylar: Bombay'da meşhur bir gelenek: 5000 dabba (sefer tası) dağıtıcısının oluşturduğu bir topluluk var.

Bu babadan oğula geçen bir meslek. Her sabah bu dağıtıcılar kadınların evde yaptıkları sıcak yemekleri eşlerinin iş yerlerine taşıyorlar ve boş kutuları da akşama doğru eve geri getiriyorlar. 120 yıldır işyerlerinde ev yemeği lüksleri var.

 

Harvard üniversitesi bu konuda bir araştırma yapmış, 8 milyon sefertasının yalnızca 1 tanesi yanlış adrese gidiyormuş. İşte bu film, o 1 tanenin hikayesi!

 

Yanlış ulaştırılan bir sefer tası Ila Singh'ten, Saajan Thomas'a ulaşınca bu yanlışlık iki insanı biraraya getirir ve aralarında hayali bir ilişki başlar.

 

Kadın, gizemli karşı tarafa yemekler pişirerek onunla iletişim kurmaktadır. Sefertasının içine koydukları notlarla yazışmaktadırlar. Bu notlarda hayalgüçlerini o kadar zorlarlar ki adeta gerçek hayattan koparlar. Bu film, hayal ettiğimiz hayat ve gerçek hayatı karşılaştırırken hayalleri gerçeğe dönüştürme cesaretinden de bahseder.

Okunma Sayısı: 1771