23 Mayıs 2014 Vizyona Giren Filmler

23 Mayıs 2014 Vizyona Giren Filmler

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
X-Men: Days of Future Past


Yönetmen: Bryan Singer


Oyuncular: Hugh Jackman, James McAvoy, Ellen Page, Ian McKellen, Halle Berry


Tür: Aksiyon / Bilimkurgu


Detaylar: X-Men zamanda yolculuk yapmak zorundadır. Amacı dünyadaki tüm canlılar üzerinde evrensel bir etkisi olacak önemli bir tarihi olayı değiştirmektir.

Mutantlar gelecekte kamplara hapsedilmiş durumdadırlar. Sentinel'ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler.

Planları Sentinel'lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine kuruludur. Wolverine (Hugh Jackman), kendi kendini iyileştirebildiği için zamanda yolculuğun onda yol açabileceği yan etkiler yok olacaktır. Bu yüzden Wolverine'i Kitty Pryde'ın da yardımıyla geçmişe gönderirler.

Trask Industries'in deneyler sonucu ürettiği Sentinel'lerin yapım aşamasına engel olacaklardır. Acaba bu konuda başarılı olabilecekler midir? Filmde seriden tanıdığımız karakterlere ek olarak Magneto'yu (Ian McKeller) genç haliyle de (Michael Fassbender) görürken Charles Xavier'ı (Patrick Stewart) da genç haliyle (James McAvoy) görme fırsatı yakalıyoruz.

Yönetmen koltuğundaysa Bryan Singer oturuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu zorlu görevde X-Men'i yine bir sürü macera bekliyor. Filmin yönetmenliğini Bryan Singer yapıyor ve başrollerini Jennifer Lawrence, Hugh Jackman ve Michael Fassbender paylaşıyor.


------------------------------------------------------------------------------------------


Tinker Bell ve Korsan Peri
Tinker Bell and the Pirate Fairy


Yönetmen: Peggy Holmes


Oyuncular: Mae Whitman, Tom Hiddleston, Ron Yuan


Tür: Animasyon / Aile / Macera


Detaylar: Yapımı DisneyToon Studios tarafından gerçekleştirilen ve Disney Fairies yapıtlarından biri olan Tinker Bell masalı, serinin beşinci filmiyle izleyici karşısına çıkmıştı.

2014 yılında yapımı tamamlanacak olan serinin altıncı ve son filmi Tinker Bell and the Pirate Fairy'de, Tinker Bell ve arkadaşlarının sihir yeteneklerinin değişime uğramasına tanık olacakğız.


"Tinkerbell ve Korsan Peri" Disney perilerinin şimdiye kadarki en heyecan verici macerası!  Zarina adındaki peri, Peri Adası’nın çok değerli Mavi Peri Tozunu çalar ve kaçar.

Skull Rock korsanları, Tinker Bell ve diğer peri arkadaşları güçlerini birleştirerek, peri tozunu ait olduğu yere geri getirene kadar, hep beraber hayatta bir kez ele geçebilecek bir maceraya çıkarlar.

Ancak, Tink'in dünyası Zarina’nın peşinde alt üst olur. O ve peri arkadaşları, yeteneklerini yitirmektedirler. O yüzden, zamana karşı yarışarak Mavi Peri Tozunu geri getirmeli ve Peri Adası’nı kurtarmalıdırlar.


------------------------------------------------------------------------------------------


Telekinezi
Dark Touch


Yönetmen: Marina De Van


Oyuncular: Art Parkinson, Mark Huberman, Padraic Delaney, Marcella Plunkett, Olga Wehrly


Tür: Korku


Detaylar: İrlanda'nın gözlerden uzak bir kasabasında yaşayan 11 yaşındaki Neve, ailesinin ve küçük kardeşinin hunharca öldürülmesine tanık olur.

Bu kanlı katliamdan geriye kalan tek kişi küçük Neve olur. Olayı soruşturmaya gelen polisler olayın sorumlusu olarak kanlı eylemler gerçekleştiren bir çeteden şüphelense de Neve'in tanık olduğu gerçekler bambaşkadır.

Neve, bu katliamı evin içerisindeki nesnelerin gerçekleştirdiğine tanık olmuştur. Ne var ki başta polis olmak üzere kimseyi inandıramaz.

Ağır bir travma geçiren kızı evlerine alan komşuları Nat ve Lucas iyileşmesi için yardımcı olmaya çalışırlar. Ancak Neve'in tanık olduğu lanet burada da peşini bırakmaya niyetli değildir.

Don't Look Back (2009) filminin yönetmeni Marina de Van'ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Padraic Delaney, Robert Donnelly ve Charlotte Flyvholm paylaşıyor.


------------------------------------------------------------------------------------------


Cin
Djinn


Yönetmen: Tobe Hooper


Oyuncular: Aiysha Hart, Khalid Laith, Paul Luebke, Kristina Coker, May El Calamawy


Tür: Korku / Gerilim


Detaylar: Küçük çocuklarının ölümüyle oldukça sarsılan yeni evli çift Khalid ve Salama evlerine dönerler.

Yeni taşındıkları Al Hamra'ya, aynı zamanda binalar yapılmadan önce orada bulunan terk edilmiş eski bir balıkçı köyünün adı verilmiştir.

Al Hamra köyü, bir söylentiye göre kötücül ruhlar köy sakinlerini rahatsız ettiği için boşaltılmıştır.


Khalid, yeni yere alışmaya ve yaşadıklarını atlatmaya çalışan Salama'nın yeterince güçlü olamadığını fark eder ve onun için endişelenir.

Acaba Salama'nın baş etmeye çalıştığı şey çocuğunu kaybetmenin travması mıdır düşündüğü sebeplerin ötesinde bir güç müdür?


------------------------------------------------------------------------------------------


Şeker Portakalı
Mon bel oranger


Yönetmen: Marcos Bernstein


Oyuncular: José De Abreu, João Guilherme Ávila, Caco Ciocler, Eduardo Dascar, Ricardo Bravo


Tür: Dramatik komedi


Detaylar: Brezilya'nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan Zeze, hayal gücü çok gelişmiş bir çocuktur.

Ailesi çok fakir olan Zeze'nin en büyük zevki, hayallerini evinin bahçesindeki bir portakal ağacıyla paylaşmaktır.

Zeze'nin çocukluk dönemi, dostlukları ve hayalleri filmde yer buluyor.

Brezilya ve Güney Amerika edebiyatının en özgün yazarlarından olan Jose Mauro de Vasconcelos'un Şeker Portakalı romanının Marcos Bernstein imzalı 2012 uyarlaması, 2014'ün Mayıs ayında Türkiye'de gösterime girdi.


------------------------------------------------------------------------------------------


Aşk, Tutku, Dedikodu
Les Gazelles


Yönetmen: Mona Achache


Oyuncular: Audrey Fleurot, Anne Brochet, Samuel Benchetrit, Camille Chamoux, Joséphine De Meaux


Tür: Komedi


Detaylar: Marie ve Eric, lise yıllarından beri beraber olan ve şimdi 30’lu yaşlarına gelmiş bir çifttir.

İlk kez beraber eve çıkmak için yakın zamanda sözleşme imzalarlar ama bu mutlu anlarında Mary’yi bir şüphe kaplar! Yoksa sevgilisini güzel bir kadına kaptırmak üzere midir?

Filmin yönetmenliğini Mona Achache üstlenirken oyuncu kadrosunda ise Camille Chamoux, Franck Gastambide Audrey Fleurot ve Anne Brochet gibi isimler yer alıyor.

Çiftlerde tek tarafta başlayan güvensizlik Marie'yi o kadar kötü etkiler ki Eric'i umulmadık bir şekilde terk eder. Yeniden bekarlar kulübüne dönen Marie için hayat düşündüğü kadar olmayacaktır. Çünkü 30'undan sonra bekar kalmak kendine en azından başta harika gelse de aile içerisinde hoş karşılanmamaktadır.

Bekar olarak hayatını sürdürmeyi aile bireyleri genel olarak kaldıramaz. Çılgın partiler, değişen giyim tarzları, bolca alkol ve eğlence...Dört arkadaşıyla birlikte yeni bir grup oluştururlar. Aslında hiçbiri bu hayatı kendileri olarak yaşamamaktadırlar.

Kendilerine bu şekilde bir rol biçmişlerdir ve ona göre davranmaya çalışmaktadırlar. Kendilerini daha güçlü ve mutlu hissedebilmek adına çıktıkları bu yolda denemeler ve yanılmalar yaşayarak kendilerini yeniden bulmaya çalışacaklardır.


------------------------------------------------------------------------------------------


Zayıflığın Esareti
Abus de faiblesse


Yönetmen: Catherine Breillat


Oyuncular: Isabelle Huppert, Kool Shen, Christophe Sermet, Daphné Baiwir, Nicolas Steil


Tür: Dram


Detaylar: 20. yy Fransız sinemasının hem yönetmen, hem de senarist olarak en önde gelen isimlerinden olan Catherine Breillat (Isabelle Huppert), 56 yaşındayken geçirdiği inme nedeniyle vücudunun sol tarafını kullanamaz hale gelir ve 5 ay hastanede kalır.

Bu rahatsızlığın ardından kısa zamanda tekrar sinemaya dönmek isteyen Breillat, Bad Love adlı romanını beyazperdeye aktarmaya karar verir.

Bu aşamada ünlü dolandırıcı Christophe Rocancourt (Kool Shen) ile tanışır, ona filmlerinde oynaması ve senaryoyu yazması için birçok sefer para verir.

1.5 yıllık sürede toplam 627 bin € gibi inanılmaz meblağlara ulaşan parayı dolandırıcıya aktarır. Filmin yönetmeni Breillat, geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı senaryoyu aynı zamanda sinemaya da aktarıyor.


------------------------------------------------------------------------------------------


Mavi Adam
The Blue Man


Yönetmen: Utku Çelik


Oyuncular: Alex Dawe, Aydın Orak, Derya Aslan, Sarper Semiz


Tür: Dram / Gerilim


Detaylar: Irak işgalinin yeni patlak verdiği günlerde, yabancı bir arkeolog kaçırılır. Ama hangi güçler tarafından kaçırıldığını, neden bir hücrede hapis tutulduğunu bilmemektedir.

Bu kaçırılma olayı etrafında 1991 yılında yine Irak'ta gerçekleşen ayaklanmalara da değinilir.

Tek mekanda geçen ve tamamı İngilizce olan film, işgalin ve savaşın etkilerini de gözler önüne seriyor.

Amerika'nın kullandığı bombalarda bulunen tükenmiş uranyumun insanlara nasıl zarar verdiği ve öte yandan kadınların da canlı bomba olarak kullanılmasına da ayrıca dikkat çekiliyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Utku Çelik'in üstlendiği filmin oyuncuları ise Alex Dawe, Derya Aslan, Sarper Semiz ve Aydın Orak.

Okunma Sayısı: 1747