18 Nisan 2014 Vizyona Giren Filmler

18 Nisan 2014 Vizyona Giren Filmler

Uyumsuz
Divergent


Yönetmen: Neil Burger


Oyuncular: Kate Winslet, Maggie Q, Ashley Judd, Ray Stevenson, Jai Courtney


Tür: Bilimkurgu / Aksiyon / Romantik


Detaylar: Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmde toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır.

Çünkü hayatları boyunca verdikleri karar sonucu seçtikleri bölgede yaşamak zorundadırlar. Beatrice Prior herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Bunun üzerine Tris ve bölgenin diğer üyeleri yaptıkları seçimden sonra hayatta kalmak için oldukça rekabetçi bir başlangıç sürecine girerler.

Ağır fiziksel ve psikolojik testlerden geçmek zorunda kalırlar. Bu testler sonucunda değişeceklerdir. Ancak Tris bir sır saklamaktadır. Sırrı herhangi biri öğrenirse kesinlikle bu sonu olacaktır. Görünüşte mükemmel olan toplumunu tehdit eden bir çatışmanın hızla büyüdüğünü gördükçe, sırrının sevdiği insanların hayatını kurtarabileceğini fark eder.


------------------------------------------------------------------------------------------


Zor Biraderler
Ride Along


Yönetmen: Tim Story


Oyuncular: Kevin Hart, Ice Cube, Bruce McGill, John Kap, Jay Pharoah


Tür: Aksiyon / Komedi


Detaylar: Hızlı konuşan bir adam, kız arkadaşının çabuk sinirlenen polis ağabeyiyle birlikte Atlanta yollarında devriyeye çıktığında akıl almaz olaylarla karşılaşır.

Artık gelecekteki karısını hak ettiğini kız arakadaşının ağebeyine kanıtlaması için hayatının en çılgın 24 saatinden sağ salim  çıkması gerekmektedir. Lisede  güvenlik görevlisi olarak çalışan Ben (Hart) son iki yıldır madalyalı Atlanta Polis Merkezi dedektifi James’e (Cube) sadece kız kardeşi Angela’yı (Tika Sumpter) hak etmeyen bir video oyunları bağımlısı olmadığını ispat etmeye çalışmaktadır.

Ben, sonunda akademiye kabul edilince tecrübeli polisin saygısını kazandığını düşünür ve Angela’yla evlenmesi için onay vermesini ister.  Birlikte devriyeye çıkmalarının Ben’in kız kardeşine bakabilecek yeterlilikte olup olmadığını göstereceğini bilen James, öğrencisini korkutmak üzere tasarlanan bir vardiyaya davet eder. Ama bu çılgın gece kendilerini şehrin en kötü suçlusuna götürdüğünde James, yeni ortağının hızlı konuşmasının en az üzerine gelen kurşunlar kadar tehlikeli olduğunu görecektir.


------------------------------------------------------------------------------------------


Sevimli Hayalet
Das Kleine Gespenst


Yönetmen: Alain Gsponer


Oyuncular: Jonas Holdenrieder, Herbert Knaup, Aykut Kayacık, Nico Hartung, Stefan Merki


Tür: Aile


Detaylar: Eulenstein Kalesi'nde huzurlu bir yaşan süren küçük gece hayaleti, gündüzleri tavan arasındaki bir sandıkta uyuyarak geçirir; gece çöktüğünde uyanır.

Aslında en büyük dileği, gecelerine şahit olabildiği bu dünyayı gün ışığında da görebilmektir. Ne var ki hem kendisi hem de tek arkadaşı olan baykuş bunu nasıl yapabileceğini bilemez. Bir gece Karl ve sınıf arkadaşları bu kaleye gezintiye çıktıklarında, küçük hayalet ve Karl karşılaşmış olur.

Karl arkadaşlarının yanına dönüp bir hayalet gördüğünü söylese de hiçbiri inanmasa da bu karşılaşmanın sürpriz bir sonucu olacaktır. Küçük hayalet ertesi gün uyandığında artık gece değildir, öğle vaktidir! Büyük bir heyecanla güneşli havaya çıkar, ancak bir anda siyah bir hayalete dönüşür. Dışarıdaki kalabalığa korku saldığındaysa Karl ve arkadaşlarının onu kurtarması gerekecektir.


------------------------------------------------------------------------------------------


Gülcemal


Yönetmen: Özgür Selvi


Oyuncular: Peker Açıkalın, Merve Sevi, Cem Kılıç, Haldun Boysan, Mehtap Bayri


Tür: Komedi


Detaylar: Özgür Selvi'ni yönetmenliğini yaptığı, Peker Açıkalın ve Erhan Can Sezer'in senaryosunu yazdığı filmde, hayatında hiç görmediği babasının ölümünün ardından yollara düşen Gülcemal'in hayatı ele alınıyor.

Gülcemal doğanın içerisinde bir başına yaşadığı yerden mirası alabilmek için İstanbul'a doğru yola çıkar.

Öte yandan Şahbaz ailesinin de mirası ele geçirmek dışında bir hedefi yoktur. Gülcemal'in ilk kez geldiği İstanbul'da eğlenceli ve komik maceralar yaşarken, büyük tehlikeler de deneyimleyecektir. Filmin başrollerini Peker Açıkalın, Merve Sevi ve Cem Kılıç paylaşıyor.


------------------------------------------------------------------------------------------


Kiralık Aşık
Fading Gigolo


Yönetmen: John Turturro


Oyuncular: Sharon Stone, Woody Allen, Liev Schreiber, John Turturro, Sofia Vergara


Tür: Komedi


Detaylar: Fioravante ve Murray yaşları geçkin iki eski arkadaştır. Bir gün Murray ciddi anlamda nakde sıkışınca Fioravante ne pahasına olursa olsun bu durumu çözmeye karar verir.

Durum o denli vahimdir ki en yakın arkadaşını kurtarabilecek tek çaresi profesyonel Don Juan'lık işine girmek olur. Kimliklerini gizleyip Virgil ve Bongo takma adları altında sıradışı bir maceraya atılan ikili, bu piyasada üst düzey bir başarıya ulaşabilmek için işlerini iki bölerler.

Murray arkadaşının menajeri olur ve New York'un çeşitli kesimlerinden müşteri ayarlamak için yola koyulur. Yaşadıkları mahallede bu şüpheli halleri dikkat çekmeye başladığında ise planları değişmeye başlar...

Yönetmenliğini ve senaristliğini John Turturro’nun yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Turturro’nun yanı sıra Woody Allen, Sofía Vergara ve Sharon Stone gibi yıldızlar yer alıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------


İtirazım Var


Yönetmen: Onur Ünlü


Oyuncular: Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan, Serkan Keskin, Özgür Çevik


Tür: Komedi / Polisiye


Detaylar: Eski bir boksör olan Selman Bulut, artık imamlık yapmaktadır. Günün birinde, çalıştığı camide bir cinayet gerçekleşir. Polisin olayın üzerinde hiç durmaması üzerine Selman, cinayeti çözmek için tek başına çaba göstermeye başlar.

Leyla ile Mecnun dizisiyle büyük bir şöhret kazanan Onur Ünlü'nün yönettiği filmde, yönetmenin vazgeçemediği isimlerden Serkan Keskin başrolde oynuyor. Keskin'e Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan ve Osman Sonant gibi isimler eşlik ediyor.

Okunma Sayısı: 1192